KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688034
*
nr 1468 8034
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:43:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 09:02:32
1
200 kr
21/5 12:34:31
2
700 kr
23/5 17:51:16
3
350 kr
23/5 17:51:16
2
400 kr (Budbetjänt)
23/5 17:51:21
3
450 kr
23/5 17:51:21
2
500 kr (Budbetjänt)
23/5 21:41:47
3
700 kr
23/5 21:41:47
2
700 kr (Budbetjänt)
24/5 16:29:03
3
800 kr
24/5 17:55:28
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Läs mer om Albert Liedbeck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert liedbeck kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Liedbeck
nr 1468 8034
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 09:02:32 | 1 | 200 kr |
21/5 12:34:31 | 2 | 700 kr |
23/5 17:51:16 | 3 | 350 kr |
23/5 17:51:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/5 17:51:21 | 3 | 450 kr |
23/5 17:51:21 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
23/5 21:41:47 | 3 | 700 kr |
23/5 21:41:47 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
24/5 16:29:03 | 3 | 800 kr |
24/5 17:55:28 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .Läs mer om Albert Liedbeck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert liedbeck kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51